O nás

Presný dátum nevieme, ale najstarší občan Veľkej Tŕne – Pali Báči – ako ho tu miestni volajú, nám raz spomenul, že odkedy žije, táto chalupa tu stojí.

Chalupa je postavená z tradičných materiálov vidieckeho obyvateľstva – slama, hlina, konský trus a plevy. Steny sú teda postavené z hlinených vaľkov, dom bol pôvodne gazdovský s pitvorom v centrálnej časti. Naša rodina túto chalupu kúpila v roku 2010 od manželov Mošonových, ktorí v tejto chalupe žili hádam odjakživa.

Po 2 roky trvajúcej rekonštrukcii vlastnými rukami dostala chalupa finálny vzhľad. Pri rekonštrukcii a zariaďovaní sme kládli veľký dôraz na zachovanie starých technológií, interiér aj exteriér neustále dopĺňame o množstvo tradičných, vidieckych, vinohradníckych a poľnohospodárskych artefaktov, ktorých prítomnosť Na chalupe dáva pocítiť chuť a čaro minulosti a života našich predkov.

Domček na prenájom sa nachádza v širšom centre obce Veľká Tŕňa, vzdialený iba necelých 200 metrov od areálu tokajských tufových vínnych pivníc.

Hosťom je k dispozícii celý objekt.
Na prízemí sa nachádza kuchyňa s jedálňou (kompletná výbava riadov, hrncov, plynová varná doska, mikrovlnná rúra, varná kanvica, chladnička s mraziacim výparníkom, rúra na pečenie), spoločenská miestnosť s krbom, TV a rádiom, izba/ spálňa pre hostí s 3 lôžkami a kúpeľňa (sprchový kút) s WC.
Na poschodí sa nachádzajú dve 4-lôžkové izby a kúpeľňa (vaňa) s WC.

Celkovo je pre hostí k dispozícii 11 lôžok a 1 prístelka, na požiadanie detská postieľka.

Vonku je k dispozícii altánok, bezplatné parkovanie pre 3 autá, záhradný gril / krb, smaltovaný kotlík s trojnožkou na varenie gulášu.

Návštevníkom vieme poskytnúť prehliadku historických tufových vínnych pivníc a ochutnávku vín z hrozna vypestovaného vo Vinohradníckej oblasti Tokaj na Slovensku. Pre ubytovaných hostí s radosťou pripravíme občerstvenie do pivnice ale aj plnohodnotnú celodennú stravu.

0
0
0
s2sdefault